benu banner allo 180x130px 04

biztonsagos etrendkiegeszitoket forgalmazo patika2

Egészségvédelem


Elérhetőségeink

harsfa_patika_m

Gyógyszer-Info

OGYEI logo hiv

 

Patika web


Pályázat

Cegadatok 2

Homeopátia-Info

Homeopátia-Info

Látogatott oldalak...

Oldalletöltések száma: 1268967

coldrex3

A Coldrex feketeribizli ízű por a megfázás és influenza tüneteinek enyhítésére szolgál. Három hatóanyagot tartalmaz: paracetamolt, fenilefrin-hidrokloridot, aszkorbinsavat (C-vitamint)


Mielőtt elkezdené gyógyszerét alkalmazni, olvassa el figyelmesen az alábbi tájékoztatót!
Ez a gyógyszer orvosi rendelvény nélkül kapható. Mindemellett az optimális hatás érdekében elengedhetetlen e gyógyszer körültekintő alkalmazása.
Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet!
További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez!
Sürgősen forduljon orvosához, ha tünetei egy hét múlva sem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.
Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

 

A betegtájékoztató tartalma
1.   Milyen típusú gyógyszer a Coldrex feketeribizli ízű por és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2.   Tudnivalók a Coldrex feketeribizli ízű por alkalmazása előtt.
3.   Hogyan kell alkalmazni a Coldrex feketeribizli ízű port?
4.    Lehetséges mellékhatások
5.    Hogyan kell a Coldrex feketeribizli ízű port tárolni?
6.   További információk

1.MILYEN TIPUSÚ GYÓGYSZER A COLDREX FEKETERIBIZLI ÍZŰ POR ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?


A Coldrex feketeribizli ízű por a megfázás és influenza tüneteinek enyhítésére szolgál. Három hatóanyagot tartalmaz:

  • paracetamolt: mely fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik,
  • fenilefrin-hidrokloridot: mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot illetve az orrmelléküregeket és könnyíti a légzést,
  • C-vitamint (aszkorbinsav): a megfázás és influenza kezdeti szakaszában fellépő C-vitamin veszteség pótlásában segít.


2. TUDNIVALÓK A COLDREX FEKETERIBIZLI ÍZŰ POR ALKALMAZÁSA ELŐTT
A Coldrex feketeribizli ízű por paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.


Ezért, ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!

Ne alkalmazza a Coldrex feketeribizli ízű port

  • Ha allergiás (túlérzékeny) a paracetamolra, a C-vitaminra, a fenilefrin-hidrokloridra, vagy a készítmény bármely más összetevőjére.
  • ha máj-, vagy vesebetegsége van.
  • ha pajzsmirigy túlműködése van.
  • ha szívbetegségben szenved.
  • ha cukorbeteg.
  • 12 évesnél fiatalabb gyermekek esetében.
  • ha más gyógyszereket is szed (további információért lásd „A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek”).
  • ha bizonyos cukrokra érzékeny.

Beszéljen orvosával, ha a felsoroltak bármelyike igaz Önre.

A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek
Ne alkalmazza:

  • más paracetamol-tartalmú gyógyszerekkel együtt.
  • az orrdugulás csökkentésére vagy a megfázás kezelésére szolgáló más gyógyszerekkel együtt.
  • ha depresszió kezelésére szolgáló gógyszereket pl. monoaminooxidáz gátló szereket vagy szívproblémák és magas vérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta-blokkoló gyógyszereket szed.

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható gyógyszereket és a gyógynövény-tartalmú készítményeket is.

Terhesség és szoptatás
Amennyiben terhes, vagy szoptat, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beleértve a Coldrex feketeribizli ízű port is!

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre
A Coldrex feketeribizli ízű por nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességeket.

Fontos információk a Coldrex feketeribizlí ízű por egyes összetevőiről
Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert.

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A COLDREX FEKETERIBIZLI ÍZŰ PORT?

Ne adjon Coldrex feketeribizli ízű forróitalt 12 évesnél fiatalabb gyermekeknek. Kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét ha nem biztos abban, hogy adhatja-e ezt a gyógyszert gyermekének!
A szokásos adag 12 éves kortól 4-6 óránként 1 tasak. 24 órán belül 4 adagnál többet ne alkalmazzon.

A Coldrex feketeribizli ízű porból készítsen meleg italt és igya meg:
1.  Öntse a tasak tartalmát egy bögrébe, majd töltsön hozzá forró vizet és jól keverje össze.
2.   Ha szükséges, adjon hozzá hideg vizet.
3.   Ízesítse cukorral, vagy mézzel ahogy szereti.
Ha a tünetek egy hét múlva sem enyhülnek:
Menjen el kezelőorvosához, és hagyja abba a Coldrex feketeribizli ízű forróital alkalmazását.
Ha az előírtnál több Coldrex feketeribizli ízű forróitalt alkamazott
Azonnal forduljon orvoshoz. Orvosa elmondja majd Önnek, hogy mit kell tennie.
Fontos, hogy beszéljen orvosával, még akkor is ha jól érzi magát. Ha valaki túl sok paracetamolt vett be, fennáll a veszélye egy későbbi, súlyos májkárosodás kialakulásának.

Ha elfelejtette alkalmazni a Coldrex feketeribizli ízű port
Vegye be a szükséges adagot, amikor eszébe jut. 4 óránként egy adagnál többet ne vegyen be. Ne alkalmazzon dupla adagot az elfelejtett adag pótlására.

4.LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így a Coldrex feketeribizli ízű por is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
Ritkán, az alábbi mellékhatások fordulhatnak elő:

  • bőrkiütés és egyéb allergiás bőrreakciók,
  • vérnyomásemelkedés,
  • fejfájás,
  • szédülés,
  • hányinger, hányás, hasmenés,
  • alvási nehézség,
  • szívdobogásérzés.

Ha bármelyik mellékhatás jelentkezik illetve súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel:
kérjük értesítse kezelőorvosát vagy gyógyszerészét és ne alkalmazzon több Coldrex feketeribizli ízű port!

5. HOGYAN KELL A COLDREX FEKETERIBIZLI ÍZŰ PORT TÁROLNI?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
Legfeljebb 25°°C-on tárolandó.
A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne alkalmazza a Coldrex feketeribizli ízű port. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.
A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékokkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

6. TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

Mit tartalmaz a Coldrex feketeribizli ízű por forróitalhoz
A Coldrex feketeribizli ízű por hatóanyagai a paracetamol, fenilefrin-hidroklorid és az aszkorbinsav (C-vitamin). Minden 5 g-os tasak 750 mg paracetamolt, 10 mg fenilefrin-hidrokloridot és 60 mg aszkorbinsavat tartalmaz.
Egyéb összetevők: feketeribizli színezék (E123, E 110, E 151), szacharimid-nátrium, feketeribizli aroma, málna aroma, tutti-frutti aroma, trinátrium-citrát, vízmentes citromsav, szacharóz (cukor).

Milyen a készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás
A Coldrex feketeribizli ízű por bíbor színű, feketeribizli ízű és illatú kristályos por. 5 vagy 10 tasakot tartalmazó dobozokban kapható.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó
A forgalomba hozatali engedély jogosultja: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Limited, Brentford TW8 9GS, Egyesült Királyság
Gyártja: SmithKline Beecham S.A., 28.806 Alcalá de Henares Madrid, spanyolország

A forgalomba hozatali engedély jogosultjának magyarországi képviselője:
GlaxoSmithKline Kft., Consumer Healthcare
1124 Budapest
Csörsz u. 43.

OGYI-T-1716/01-02
A betegtájékoztató engedélyezésének dátuma: 2007. június 02.

Forrás: Betegtájékoztató